Hikaye

Sağ elinde ufak tefek çatlaklar olsa da kendini daha iyi hissediyordu. Yaptığı matah bir şey değildi, yine de tek kelimeyle rahatlamıştı. Aklı daha selim, bedeni daha sakindi. Ama daha fazlasına ihtiyacı vardı, ona yön gösterecek bir ışık, bir parıltı…

Geceyarısı deniz kenarını indi. Gökyüzü açık, hava ferahtı. Yıldızlar boncuk boncuk parlıyor, birer birer göz kırpıyorlardı. Kendini serin kumlara bıraktı. Zihnini olabildiğince sessizleştirerek, gecenin sessizliğinin bir parçası olmayı deniyordu.

Tam tepesinde büyükçe bir yıldız kaydı. Aklına hemen o inanış geldi, hani yıldız kayınca bir dilek tutulur ya… İnanmazdı böyle şeylere, ama fakirin ekmeği umut, aklından bir şeyler geçivermişti. Kendi kendine gülümsedi, üzerine çöken tatlı rehavetin etkisiyle gözlerini kapayıverdi.

Gözlerini açtığında, yanında 18-20 yaşlarında genç bir kadın ve henüz yaşını yeni almış bir bebek vardı. Bebek, katışıksız sevimliliği ile “Abiii!” diye seslenirken; genç kadın ona bir testi su uzattı.

Ne kadar da susamıştı! Testiyi kafasına dikip, kana kana içmeye başladı. Suyu bir dikişte bitirmişti. Tam genç kadın ve yanındaki ufaklığa teşekkür edecekti ki…

Gözlerini açtı. Uzun süreden sonra ilk defa güzel bir düş görmüş olmalıydı.

Tarot

17 numarada, destedeki en ışıklı kartlardan biri olan Yıldız, umut aşılayıp, yaraları sarmaya başlayacaktır.

Yıkılmıştı Budala. Gözlerinin içine baktığı o anda, kendine ne kadar yabancılaştığıyla yüzleşmişti. Dünyası o özlemini duyduğu, düşünü kurduğu, olmasını arzu ettiği dünya değildi. Aklının oyunlarını gerçek sanmış, yaşadığı yalanları doğru belleyerek büyük hata etmişti. Ve aynen o ayna gibi parçalanmış, kırılmış, incinmişti. Geçmişine duyduğu öfke, gelecek hayallerini de yok etmekteydi. Bir umut ışığı arıyordu ve böylece Yıldız beliriverdi.

Kötü gün dostu Yıldız kartı, zor zamanlarınızda karşınıza çıkar. Sizi yeniden umutlandırmak, geleceğe karşı olumlu bakmanızı sağlamak ve yaralarınızı iyileştirmek için vardır. Yardım elini uzatarak elinizden tutarken; bu günlerin de geçeceğini, inancınızı yitirmemeniz gerektiğini hatırlatır.

O, uzaklarda, sizin için parlamaktadır. İçinde bulunduğunuz durumu birdenbire değiştirmez, yüzü geleceğe dönüktür. Sizi yarına hazırlar, yenilemeye başlar. Bu sırada, cömertçe güven verir. Evren sizi kollamaya ve korumaya; ruhsal ve fiziksel dinginlik hayatınıza girmeye bu sırada başlamıştır.

Şu an derbeder bile olsanız, istediğiniz her ne ise hala olasılıklar dahilindedir. Yarının garantisi olmasa da, önemli olan her şeye rağmen yola devam edecek gücü bulmanızdır ve Yıldız’ın vermek istediği tam da bu ilhamdır. Onunla motive olurken, evrenin yaptığı çağrıya kalpten bir kulak vermeniz gerekir.

Yıldız kartı, kartı çeken kişiye umut vermek için vardır. Geleceğin hala türlü olasılık ve potansiyel taşıdığını gösterirken, yolunu kaybetmemesi için ihtiyacı olan inancı, güveni ve iyimserliği aşılar. Gönlünü ferahlatarak, iyileştirmeye ve yenilemeye başlar. Kartın yönetici burcu insancıl, reformcu, geleceğe yönelik planların burcu olan dostane Kova’dır.

Yıldız, iyi bir gelecek ve mutluluk arayışınızda sizi, kendinize güvenmeye ve inanmaya teşvik eder. Eğer kötü bir dönemden geçmiş, hayatın tokadını yemişseniz, kendinize saygınız yitmeye başlamışsa onun desteğini yanınıza alın. Kalıcı bir mutluluk ve yükselen bir itibarın hala mümkün olduğunun farkına varın.

Yıldız tüm olumlu enerjisini veredursun, geleceğin nasıl olacağının bir garantisi yoktur. Sizin arzuladığınız geleceğin ne zaman gerçek olacağının da… Tüm bu riskleri iyimserlik ve güvenle üstlenip ilerlemek de; vazgeçmek, kaçmak veya akıntıya karşı kürek çekmek de mümkündür. Güzel bir geleceğe doğru umudunuzu kaybetmeden ilerleyip ilerlememe tercihini yapacak olan kişi, yine başkası değil, sizsiniz.